Про що може розповісти УЗД колінного суглобу

Склaдні пo свoїй будoві кoлінні суглoби щoдня зaзнaють вeликиx нaвaнтaжeнь при xoдьбі, підйoмі пo сxoдax, присідaнняx. Нa жaль, з рoкaми вони травмуються і зношуються. В більшості випадків через неправильно розраховані навантаження. У разі розвитку патології своєчасно поставлений діагноз і призначена терапія – запорука швидкого одужання.

Патологія колінного суглоба ділиться на травми (розриви зв’язок, сухожиль), що виникають при різких рухах і при надмірному неправильно дозованому навантаженні, ураження менісків, дегенеративні зміни (окостеніння в тканинах, деформуючий артроз), кісти, захворювання, що вражають синовіальну оболонку (ревматичний синовіїт, остеохондроматоз, запалення), патології сухожиль і зв’язок. Дуже часто пацієнти, які хворіють вказаними захворюваннями, відкладають візит до ортопеда або травматолога – а даремно! Адже запускаючи хворобу, вони автоматично зменшують свої шанси на швидке відновлення працездатності і життя без болю.

Аналізуючи інформацію зі сторінок клінік, які практикують травматологію і ортопедію, для прикладу тут https://urosvit.com/ultrazvukove-doslidzhennya/uzd-suglobiv-lviv/, доступним і інформативним методом виявлення проблем колінного суглоба на сьогодні є ультразвукова діагностика. Цей безпечний і неінвазивний спосіб медичної візуалізації дає можливість обстежити всі частини суглоба – м’язи, суглобову рідину, кістки, зв’язки, хрящі та судини.

Метод не вимагає додаткової підготовки, він ефективний для виявлення новоутворень, вроджених суглобових аномалій, травм зв’язок і меніска, запалень, артрозу і остеоартрозу, переломів. Крім діагностики патологічних змін, УЗД колінного суглоба застосовують для того, щоб оцінити профпридатність спортсменів і в разі необхідності прийняти рішення про завершення спортивної кар’єри. До групи ризику потрапляють, насамперед, ті, хто займаються гімнастикою, ковзанярським і лижним спортом, сноубордом і боротьбою. Без УЗД не обійтися, якщо виникає необхідність диференціальної діагностики при підозрі на травму, дегенеративні зміни або ревматоїдний артрит, так як ці патології мають схожу симптоматику. Така діагностика є необхідною не лише для постановки діагнозу, але і для подальшого спостереження за перебігом захворювання.

На УЗД колінного суглоба доктор може побачити його контури, кількість і якість синовіальної (суглобової) рідини, оцінити стан меніска, зв’язок, надколінника, зовнішнього шару кістки і хрящової тканини, визначити зміну розміру суглобової щілини і капсули. Процедура також покаже наявність бурситу, кісти, кісткових розростань на стегновій і великогомілковій кістках.

Як зазначалося раніше, додаткової підготовки ультразвукова діагностика не вимагає. Єдине, від чого слід утриматися за 4-5 днів до УЗД – це проведення внутрішньосуглобових ін’єкцій.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Обсуждение закрыто.